Erdi Uçar'ın fotoğrafı

Hakkımda

Hikayem

12 Ağustos 1987’de Kocaeli’de doğdum. Gölcük depreminden sonra İzmir’e taşındık. Lise yıllarında müziğe olan ilgim artınca, klasik gitar çalmaya başladım. O yıllarda yoğun olarak rock ve metal müzik dinliyordum. Klasik gitara başladıktan 1 yıl sonra elektro gitar aldım ve kendi çabalarımla elektro gitarda ilerleme kaydettim.

Hobi olarak başlayan müzik maceram, lise bitmeden kariyer hedefim haline geldi. Bu sebeple liseyi bitirdikten sonra konservatuara girmeye çabaladım. Bu çabalarım esnasında müzik teknolojileriyle ve bestecilikle ilgilenmeye başladım. Birkaç yıl üst üste konservatuara girme denemelerim sonuç vermeyince, İstanbul’a gidip Galatasaray İTM’de 1 yıl Müzik Prodüktörlüğü okudum. Ondan sonra müzik stüdyolarında ve müzik eğitim merkezinde çalıştım. Birçok albümün kayıt, mix ve mastering’ini yaptım. Öğrencilere elektro gitar dersi verdim. Bir yandan da bestecilik üzerine çalışmalar yaptım. 2 tane kısa belgesele müzik yaptım. Bazı bestelerimi internette paylaştım.

Bütün bu çalışmalarım maddi anlamda pek meyve vermedi ve parasal sıkıntılar yaşadım. Bu yüzden İzmir’e ailemin yanına dönmek zorunda kaldım. Bu aşamada müzik üzerinden para kazanma fikrimin sorgulanma zamanı gelmişti. 25 yaşımda, müzik dışında bir üniversite bölümü okumaya karar verdim. O yıllarda hobi olarak elektronik, programlama ve satrançla ilgileniyordum. Her ne kadar bilgisayar mühendisliği okumak istesem de, girmemin çok zor olacağını düşündüm ve önlisans Bilgisayar Programcılığı okumaya karar verdim. Sonuç olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümüne girdim. Bir yandan da satranç çalışmaya başlamıştım. Türkiye Satranç Federasyonu’nun açtığı satranç antrenörlüğü ve satranç hakemliği eğitimlerine katıldım. Bu eğitimlerden aldığım sertifikalar sayesinde üniversitede okurken, okullarda satranç antrenörlüğü yaptım ve hafta sonları düzenlenen satranç turnuvalarında hakem olarak görev aldım. Sporcu olarak da satranç turnuvalarında madalyalar kazandım. Okulu bitirdikten sonra askere gittim.

Neden Blog Açtım?

Askere gitmeden önce bir blog açmayı düşünüyordum. Deneyimlerimi insanlarla paylaşma ihtiyacı hissettiğim için, askerden geldikten kısa bir süre sonra bu blogu hazırladım.

İlgi alanlarımda kendimi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek benim için bir tutku. Ayrıca öğrenmenin en iyi yolunun öğretmekten geçtiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu tutkumu neden başkalarıyla da paylaşmayayım ki?

Linkler

Github

Soundcloud

YouTube

Facebook

Twitter

Google Plus

Linkedin

Blog